ivo.sk
Nová publikácia IVO: Integrácia ľudí s medzinárodnou ochranou na Slovensku: Hľadanie východísk

Inštitút pre verejné otázky vydal publikáciu Integrácia ľudí s medzinárodnou ochranou na Slovensku: Hľadanie východísk. Kniha obsahuje hlasy a pohľady rôznych aktérov na poli integrácie ľudí s medzinárodnou ochranou na Slovensku.

Miroslava Hlinčíková a Martina Sekulová v texte analyzujú integráciu ľudí s medzinárodnou ochranou v kontexte integračných programov vytvorených štátom, ktoré sú určené na  podporu procesu začleňovania tejto skupiny do spoločnosti. V deviatich kapitolách pozorne sledujú reflexie verejných inštitúcií, mimovládneho sektora a utečencov a na ich základe formulujú odporúčania pre každú z oblastí integrácie. Snažia sa tak odpovedať na otázku, ako by sa dal integračný program nastaviť tak, aby mal na každodenný život a integráciu utečencov čo najpozitívnejší vplyv a aby dorovnal ich často ťažké začiatky na Slovensku.

Kniha súčasne obsahuje štyri autorské texty spisovateľov a spisovateliek Jany Beňovej, Michala Hvoreckého, Zusky Kepplovej a Mareka Vadasa. Prostredníctvom nich sa čitateľ ľahšie vcíti do situácie a života ľudí s medzinárodnou ochranou na Slovensku.  

Publikácia na stiahnutie: Integrácia ľudí s medzinárodnou ochranou na Slovensku: Hľadanie východísk (pdf)


Prezentácia publikácie a výsledkov výskumného projektu


Dňa 30. septembra 2015 prezentovali analytičky IVO Martina Sekulová a Miroslava Hlinčíková v Goetheho inštitúte v Bratislave výsledky výskumného projektu Tajomstvá z denníkov migrantov na okraji: viac inklúzie pre ľudí s medzinárodnou ochranou na podujatí Raňajky s médiami. Po prezentácii výskumných zistení nasledovala diskusia s médiámi s prizvanými hosťkami zo spolupracujúcich mimovládnych organizácií Z. Števulová z Ligy za ľudské práva a E. Trepáčová a A. Blagová zo Slovenskej katolíckej charity.

FOTO


Prezentácia publikácie v Bratislave


Diskusia na prezentácii publikácie v Bratislave

O projekte


Projekt Tajomstvá z denníkov migrantov na okraji: viac inklúzie pre ľudí s medzinárodnou ochranou
bol podporený sumou 42429,70 eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009 – 2014. Správcom fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu Tajomstvá z denníkov migrantov na okraji: viac inklúzie pre ľudí s medzinárodnou ochranou je Posilnenie kapacít MVO a zlepšenie podmienok na fungovanie občianskej spoločnosti.Projekt bol podporený a publikácia vznikla aj s podporou občianskeho združenia VČELÍ DOM.Projekt bol podporený a publikácia vznikla aj s podporou vedeckého projektu Občianske aktivity ako determinant udržateľného rozvoja mesta (etnologický pohľad), VEGA č. 2/0024/14.>> Späť na Aktuality

Videoaktuality

Výsledky reprezentatívneho výskumu názorov verejností v štyroch krajinách V4

Čo podnecuje politikov k tomu, aby namiesto spojenectva so Západom presadzovali zväzky s Ruskom?

V4 v názoroch verejnosti: skúsenosti a výzvy
Kto hrá ruskú ruletu na Slovensku

Výskumná štúdia na aktuálnu tému migrácie mladých vzdelaných Slovákov. 

Výskumná štúdia o aktuálnych postojoch a skúsenostiach rodičov s online dištančným vzdelávaním detí.

 Únik mozgov - migračný potenciál mladých na Slovensku
Dištančné vzdelávanie detí optikou rodičov

Účasť žien na politickom rozhodovaní cez prizmu štatistík aj v optike verejnej mienky.

Prečo mýty o tejto krajine dlhodobo prežívajú a majú vďačných recipientov a šíriteľov.

Politická participácia žien na Slovensku 2020
Mýty o Rusku

Navštívte nás na Facebooku

Obsah © 2006 Inštitút pre verejné otázky.
Design © 2006 Komplot
Generuje redakčný systém BUXUS spoločnosti ui42.
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk


tlačiťposlaťhore