ivo.sk
Nová publikácia IVO: Integrácia ľudí s medzinárodnou ochranou na Slovensku: Hľadanie východísk

Inštitút pre verejné otázky vydal publikáciu Integrácia ľudí s medzinárodnou ochranou na Slovensku: Hľadanie východísk. Kniha obsahuje hlasy a pohľady rôznych aktérov na poli integrácie ľudí s medzinárodnou ochranou na Slovensku.

Miroslava Hlinčíková a Martina Sekulová v texte analyzujú integráciu ľudí s medzinárodnou ochranou v kontexte integračných programov vytvorených štátom, ktoré sú určené na  podporu procesu začleňovania tejto skupiny do spoločnosti. V deviatich kapitolách pozorne sledujú reflexie verejných inštitúcií, mimovládneho sektora a utečencov a na ich základe formulujú odporúčania pre každú z oblastí integrácie. Snažia sa tak odpovedať na otázku, ako by sa dal integračný program nastaviť tak, aby mal na každodenný život a integráciu utečencov čo najpozitívnejší vplyv a aby dorovnal ich často ťažké začiatky na Slovensku.

Kniha súčasne obsahuje štyri autorské texty spisovateľov a spisovateliek Jany Beňovej, Michala Hvoreckého, Zusky Kepplovej a Mareka Vadasa. Prostredníctvom nich sa čitateľ ľahšie vcíti do situácie a života ľudí s medzinárodnou ochranou na Slovensku.  

Publikácia na stiahnutie: Integrácia ľudí s medzinárodnou ochranou na Slovensku: Hľadanie východísk (pdf)


Prezentácia publikácie a výsledkov výskumného projektu


Dňa 30. septembra 2015 prezentovali analytičky IVO Martina Sekulová a Miroslava Hlinčíková v Goetheho inštitúte v Bratislave výsledky výskumného projektu Tajomstvá z denníkov migrantov na okraji: viac inklúzie pre ľudí s medzinárodnou ochranou na podujatí Raňajky s médiami. Po prezentácii výskumných zistení nasledovala diskusia s médiámi s prizvanými hosťkami zo spolupracujúcich mimovládnych organizácií Z. Števulová z Ligy za ľudské práva a E. Trepáčová a A. Blagová zo Slovenskej katolíckej charity.

FOTO


Prezentácia publikácie v Bratislave


Diskusia na prezentácii publikácie v Bratislave

O projekte


Projekt Tajomstvá z denníkov migrantov na okraji: viac inklúzie pre ľudí s medzinárodnou ochranou
bol podporený sumou 42429,70 eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009 – 2014. Správcom fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu Tajomstvá z denníkov migrantov na okraji: viac inklúzie pre ľudí s medzinárodnou ochranou je Posilnenie kapacít MVO a zlepšenie podmienok na fungovanie občianskej spoločnosti.Projekt bol podporený a publikácia vznikla aj s podporou občianskeho združenia VČELÍ DOM.Projekt bol podporený a publikácia vznikla aj s podporou vedeckého projektu Občianske aktivity ako determinant udržateľného rozvoja mesta (etnologický pohľad), VEGA č. 2/0024/14.>> Späť na Aktuality

Videoaktuality

Proces prechodu k demokracii v kontexte formovania a fungovania slovenskej štátnosti a výsledky transformačného procesu.

Autentické svedectvo o vývoji politickej slobody v ponovembrovom Slovensku a Česko-Slovensku. Udalosti rokov 1990-1992.

Tridsať rokov samostatného Slovenska. Šesť pohľadov na formovanie štátu
Dva roky politickej slobody. Obnovené vydanie

Výskumná štúdia zameraná na kľúčové oblasti digitálnej gramotnosti ľudí v preddôchodkovom a dôchodkovom veku.

Výskumná reflexia kľúčových postojov internetovej populácie SR v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

 Digitálna gramotnosť 2023 - zaostrené na seniorov
Kyberbezpečnosť 2023 - optikou internetovej populácie SR

20 rokov krajskej samosprávy prinieslo rozmanité skúsenosti. Komplexná publikácia IVO a SK8.

Publikácia prináša množstvo faktov
z demografickej i ekonomickej štatistiky ako aj zo sociologických výskumov.

20 rokov<br/>samosprávnych krajov<br/>na Slovensku 2001 - 2021
Starší ľudia medzi nami. Kde sme, kam smerujeme

Navštívte nás na Facebooku

Obsah © 2006 Inštitút pre verejné otázky.
Design © 2006 Komplot
Generuje redakčný systém BUXUS spoločnosti ui42.
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk


tlačiťposlaťhore