ivo.sk
IVO dnes spúšťa nový projekt k prezidentským voľbám

Inštitút pre verejné otázky prichádza s projektom venovaným prezidentským voľbám na Slovensku. Od dnešného dňa budeme na našej webstránke pravidelne zverejňovať analýzy, komentáre a postrehy o voľbách hlavy štátu.

Tím IVO sa analýze a monitoringu politickej scény na Slovensku, vrátane výkonu prezidentskej funkcie, venuje sústavne od roku 1995. To nám umožňuje ponúknuť našim čitateľom a ďalším záujemcom pôvodné hodnotenia pôsobenia doterajších prezidentov Michala Kováča, Rudolfa Schustera a Ivana Gašparoviča, uverejňované najmä v jednotlivých vydaniach každoročnej Súhrnnej správy o stave spoločnosti. Unikátna zbierka analytických materiálov zahrnie roky 1995-2008.

Čitateľom sprostredkujeme aj niektoré výsledky z kolektívnej práce tímu expertov venovanej zmarenému referendu o priamej voľbe, ktorú pod názvom Slovenské referendum ‘97: zrod, priebeh, dôsledky vydal náš Inštitút v roku 1997.

V rámci seriálu na prezidentskú tému nájdete na webstránke IVO aj vybrané texty z publikácie  Slovensko a prezident z roku 1999, na príprave ktorej sa spolu so Slovenskou akademickou informačnou agentúrou – Servisným centrom pre tretí sektor (SAIA-SCTS) a Grémiom tretieho sektora podieľal aj náš Inštitút.

Ďalšími príspevkami budú pohľady na najnovšie výskumy verejnej mienky, na odhady volebnej účasti, na dôveryhodnosť a volebné šance kandidátov a kandidátiek. Našich čitateľov tiež upozorníme na niektoré zaujímavé texty o postavení a úlohe hlavy štátu. Napokon súčasťou projektu budú i tri diskusie odborníkov na tému prezidentských volieb, ktoré budeme nahrávať a ktoré umiestnime na dostupné videoportály.

Ako prvý prinášame príspevok Grigorija Mesežnikova, prezidenta Inštitútu pre verejné otázky, pôvodne uverejnený v denníku Sme (12. 2. 2009), ktorý sa na portáli www.sme.sk stal druhým najčítanejším textom v rubrike „Komentáre“ v roku 2009 (47 118 kliknutí).

Sledujte našu novú rubriku:
IVO k prezidentským voľbám>> Späť na Aktuality

Videoaktuality

Výsledky reprezentatívneho výskumu názorov verejností v štyroch krajinách V4

Čo podnecuje politikov k tomu, aby namiesto spojenectva so Západom presadzovali zväzky s Ruskom?

V4 v názoroch verejnosti: skúsenosti a výzvy
Kto hrá ruskú ruletu na Slovensku

Výskumná štúdia na aktuálnu tému migrácie mladých vzdelaných Slovákov. 

Výskumná štúdia o aktuálnych postojoch a skúsenostiach rodičov s online dištančným vzdelávaním detí.

 Únik mozgov - migračný potenciál mladých na Slovensku
Dištančné vzdelávanie detí optikou rodičov

Účasť žien na politickom rozhodovaní cez prizmu štatistík aj v optike verejnej mienky.

Prečo mýty o tejto krajine dlhodobo prežívajú a majú vďačných recipientov a šíriteľov.

Politická participácia žien na Slovensku 2020
Mýty o Rusku

Navštívte nás na Facebooku

Obsah © 2006 Inštitút pre verejné otázky.
Design © 2006 Komplot
Generuje redakčný systém BUXUS spoločnosti ui42.
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk


tlačiťposlaťhore