ivo.sk
Experti Inštitútu pre verejné otázky sú spoluautormi odborných publikácií vydaných v zahraničí

V roku 2012 experti IVO autorsky prispeli do niekoľkých odborných publikácií vydaných zahraničnými vydavateľmi.

Zorá Bútorová, Jarmila Filadelfiová a Oľga Gyárfášová sú autorkami štúdie Towards Gender Equality in Slovakia? Women in Civic and Political Life v monografickej publikácii Gendering Post-Socialist Transition. Studies of Changing Gender Persepctive (edited by Krassimira Daskalova, Caroline Hornstein Tomić, Karl Kaser, Filip Radunović, Erste Foundation – LIT Verlag, Wien – Berlin 2012).


Štúdia Martiny Sekulovej It Is Not a Choice, It Is Must: Family and Gender Implications of Elder Care on Migration from Slovakia to Austria bola publikovaná na webstránke Erste Foundation. Štúdia je zameraná na slovenské opatrovateľky seniorov pracujúce v rakúskych domácnostiach. Kladie dôraz na dôsledky migrácie na rodiny v krajine pôvodu, na spôsob zabezpečenia starostlivosti o rodinu a domácnosť v čase neprítomnosti ženy ako aj na pracovné podmienky opatrovateliek v Rakúsku a ich skúsenosti s touto prácou.

Oľga Gyárfášová, Martina Sekulová a Miroslava Hlinčíková prispeli do publikácie Opening the Door? Immigration and Integration in the the European Union kapitolou o stave migrácie a integrácie na Slovensku. Publikáciau vydal bruselský think-tank Centre for European Studies (CES).


Grigorij Mesežnikov
je autorom štúdie National- und Rechtspopulismus in der Slowakei, zverejnenej v zborníku Rechtspopulismus in Ostmitteleuropa: Demokratien im Umbruch? (ed. Đorđe Tomić, Heinrich-Böll-Stiftung Brandenburg, Potsdam 2012). 


Grigorij Mesežnikov je tiež autorom kapitoly The Danube Regional Cooperation as a Platform for Boosting Serbia’s Chances in Euro-Integration: Some Political Considerations v knihe Danube Strategy – Strategic Significance for Serbia (edited by Nevenka Jeftić Šarčević, Edita Stojić Karanović, Institute for International Politics and Economics, Belgrade 2012).

Grigorij Mesežnikov je spoluautorom aj knihy Transformation Processes in the Visegrad Group Countries and Ukraine: Comparative Analysis (editor Grigorij Perepelytsia). Je autorom dvoch kapitol – Authoritarianism and democracy in post-communist transformation: case of Slovakia a Internal factors shaping Slovakia’s foreign policy. Knihu vydalo  vydavateľstvo Stylos v Kyjeve v roku  2012. 

V najbližších mesiacoch by v zahraničných vydavateľstvách mali vyjsť ďalšie odborné publikácie, spoluautormi ktorých sú experti IVO.>> Späť na Aktuality

Videoaktuality

Publikácia prináša množstvo faktov z demografickej i ekonomickej štatistiky ako aj zosociologických výskumov.

Postoje inštitúcií a politikov k ruskej agresii a názory verejnosti na vojnu rozpútanú Kremľom.

Starší ľudia medzi nami. Kde sme, kam smerujeme
Vojna Ruska proti Ukrajine: Pohľad zo Slovenska

Výskumná štúdia na aktuálnu tému migrácie mladých vzdelaných Slovákov. 

Skúmanie pravicového extrémizmu v SR z hľadiska straníckej politiky a verejnej mienky.

 Únik mozgov - migračný potenciál mladých na Slovensku
Pravicový extrémizmus na Slovensku. Výzva pre demokraciu a európske hodnoty

20 rokov krajskej samosprávy prinieslo rozmanité skúsenosti. Komplexná publikácia IVO a SK8.

Výskumná štúdia o vplyve pandémie Covid-19 na zlepšenie digitálnych zručností dospelej populácie.

20 rokov<br/>samosprávnych krajov<br/>na Slovensku 2001 - 2021
Digitálna gramotnosť na Slovensku 2022 v optike pandémie Covid-19

Navštívte nás na Facebooku

Obsah © 2006 Inštitút pre verejné otázky.
Design © 2006 Komplot
Generuje redakčný systém BUXUS spoločnosti ui42.
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk


tlačiťposlaťhore