ivo.sk
Experti Inštitútu pre verejné otázky sú spoluautormi odborných publikácií vydaných v zahraničí

V roku 2012 experti IVO autorsky prispeli do niekoľkých odborných publikácií vydaných zahraničnými vydavateľmi.

Zorá Bútorová, Jarmila Filadelfiová a Oľga Gyárfášová sú autorkami štúdie Towards Gender Equality in Slovakia? Women in Civic and Political Life v monografickej publikácii Gendering Post-Socialist Transition. Studies of Changing Gender Persepctive (edited by Krassimira Daskalova, Caroline Hornstein Tomić, Karl Kaser, Filip Radunović, Erste Foundation – LIT Verlag, Wien – Berlin 2012).


Štúdia Martiny Sekulovej It Is Not a Choice, It Is Must: Family and Gender Implications of Elder Care on Migration from Slovakia to Austria bola publikovaná na webstránke Erste Foundation. Štúdia je zameraná na slovenské opatrovateľky seniorov pracujúce v rakúskych domácnostiach. Kladie dôraz na dôsledky migrácie na rodiny v krajine pôvodu, na spôsob zabezpečenia starostlivosti o rodinu a domácnosť v čase neprítomnosti ženy ako aj na pracovné podmienky opatrovateliek v Rakúsku a ich skúsenosti s touto prácou.

Oľga Gyárfášová, Martina Sekulová a Miroslava Hlinčíková prispeli do publikácie Opening the Door? Immigration and Integration in the the European Union kapitolou o stave migrácie a integrácie na Slovensku. Publikáciau vydal bruselský think-tank Centre for European Studies (CES).


Grigorij Mesežnikov
je autorom štúdie National- und Rechtspopulismus in der Slowakei, zverejnenej v zborníku Rechtspopulismus in Ostmitteleuropa: Demokratien im Umbruch? (ed. Đorđe Tomić, Heinrich-Böll-Stiftung Brandenburg, Potsdam 2012). 


Grigorij Mesežnikov je tiež autorom kapitoly The Danube Regional Cooperation as a Platform for Boosting Serbia’s Chances in Euro-Integration: Some Political Considerations v knihe Danube Strategy – Strategic Significance for Serbia (edited by Nevenka Jeftić Šarčević, Edita Stojić Karanović, Institute for International Politics and Economics, Belgrade 2012).

Grigorij Mesežnikov je spoluautorom aj knihy Transformation Processes in the Visegrad Group Countries and Ukraine: Comparative Analysis (editor Grigorij Perepelytsia). Je autorom dvoch kapitol – Authoritarianism and democracy in post-communist transformation: case of Slovakia a Internal factors shaping Slovakia’s foreign policy. Knihu vydalo  vydavateľstvo Stylos v Kyjeve v roku  2012. 

V najbližších mesiacoch by v zahraničných vydavateľstvách mali vyjsť ďalšie odborné publikácie, spoluautormi ktorých sú experti IVO.>> Späť na Aktuality

Videoaktuality

Výsledky reprezentatívneho výskumu názorov verejností v štyroch krajinách V4

Súčasný stav a vývoj v troch oblastiach významných z pohľadu spoločenskej transformácie.

V4 v názoroch verejnosti: skúsenosti a výzvy
 Slovensko po troch desaťročiach slobody

Výskumná štúdia na aktuálnu tému migrácie mladých vzdelaných Slovákov. 

Výskumná štúdia o vplyve pandémie Covid-19 na zlepšenie digitálnych zručností dospelej populácie.

 Únik mozgov - migračný potenciál mladých na Slovensku
Digitálna gramotnosť na Slovensku 2022 v optike pandémie Covid-19

Faktory ovplyvňujúce dvojstranné vzťahy Taiwanu s krajinami EÚ v strednej a východnej Európe.

Účasť žien na politickom rozhodovaní cez prizmu štatistík aj v optike verejnej mienky.

Taiwansko-európska jeseň 2021: pohľad zo Slovenska
Politická participácia žien na Slovensku 2020

Navštívte nás na Facebooku

Obsah © 2006 Inštitút pre verejné otázky.
Design © 2006 Komplot
Generuje redakčný systém BUXUS spoločnosti ui42.
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk


tlačiťposlaťhore