ivo.sk
IVO vydal a prezentoval novú publikáciu

Inštitút pre verejné otázky 25. novembra 2009 v kníhkupectve Artforum uviedol svoju novú knihu Slovensko volí. Európske a prezidentské voľby 2009.

Publikáciu predstavil zástupca šéfredaktora denníka SME Lukáš Fila. Primeranou kulisou akcie boli Metabillboardy Pavla Demeša, fotografie nečakaných súvislostí v kampani prezidentských kandidátov.  Na prezentácii sa zúčastnili aj zástupcovia organizácií, ktoré publikáciu podporili: Nadácia otvorenej spoločnosti, Západoslovenská energetika, Nadácia Konrad-Adenauer-Stiftung a vychádza v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie v SR a Centra európskych štúdií Fakulty sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského.

Autormi štúdií sú Jozef Bátora,  Zora Bútorová,  Oľga Gyárfášová,  Miroslav Kollár, Vladimír Krivý a Grigorij Mesežnikov. Súčasťou publikácie je aj DVD s príspevkami renomovaných slovenských i zahraničných autorov,  ktoré vznikli pre špeciálny portál IVO k prezidentským voľbám 2009. DVD obsahuje i záznam troch odborných diskusií, audio a video záznamy vystúpení expertov IVO v elektronických médiách v období volieb do Európskeho parlamentu a prezidentských volieb.

Publikáciu si môžete zakúpiť za 13,30,- €  cez e-Shop IVO  alebo v sieti kníhkupectiev Artfórum. Zľava: Zora Bútorová, Miroslav Kollár, Lukáš Fila, Grigorij Mesežnikov a Oľga Gyárfášová pri uvedení knihy Slovensko volí Pavol Demeš, riaditeľ GMF pre strednú a východnú Európu, a jeho metabillboardyPoslankyňa Magda Vašáryová v rozhovore s Lukášom FilomAlena Pániková, výkonná riaditeľka Nadácie otvorenej spoločnosti a Martin Bútora, čestný prezident IVO >> Späť na Aktuality

Videoaktuality

Proces prechodu k demokracii v kontexte formovania a fungovania slovenskej štátnosti a výsledky transformačného procesu.

Autentické svedectvo o vývoji politickej slobody v ponovembrovom Slovensku a Česko-Slovensku. Udalosti rokov 1990-1992.

Tridsať rokov samostatného Slovenska. Šesť pohľadov na formovanie štátu
Dva roky politickej slobody. Obnovené vydanie

Výskumná štúdia zameraná na kľúčové oblasti digitálnej gramotnosti ľudí v preddôchodkovom a dôchodkovom veku.

Výskumná reflexia kľúčových postojov internetovej populácie SR v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

 Digitálna gramotnosť 2023 - zaostrené na seniorov
Kyberbezpečnosť 2023 - optikou internetovej populácie SR

20 rokov krajskej samosprávy prinieslo rozmanité skúsenosti. Komplexná publikácia IVO a SK8.

Publikácia prináša množstvo faktov
z demografickej i ekonomickej štatistiky ako aj zo sociologických výskumov.

20 rokov<br/>samosprávnych krajov<br/>na Slovensku 2001 - 2021
Starší ľudia medzi nami. Kde sme, kam smerujeme

Navštívte nás na Facebooku

Obsah © 2006 Inštitút pre verejné otázky.
Design © 2006 Komplot
Generuje redakčný systém BUXUS spoločnosti ui42.
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk


tlačiťposlaťhore