ivo.sk
Digitálna gramotnosť na Slovensku 2007

Podporil: Cisco Slovakia

Trvanie projektu: júl – september 2007

Projektový tím:
Marián Velšic

Spolupracujúce inštitúcie:
 Focus (terénny zber údajov), Cisco Slovakia

Zámer:
Výskumný projekt Digitálna gramotnosť na Slovensku mapuje jeden z kľúčových predpokladov úspešnej transformácie na informačnú spoločnosť a znalostnú ekonomiku – pripravenosť širokých vrstiev obyvateľstva na používanie moderných informačných a komunikačných technológií (IKT). Projekt sa v roku 2007 zameral na zistenia o tom, ako sa od roku 2005 vyvíjali schopnosti a zručnosti obyvateľstva v práci s modernými IKT z celoslovenského pohľadu i to, ako sa zmenili v jednotlivých sociálnych skupinách či regiónoch Slovenska. Medzi kľúčové partili tiež zistenia o dynamike vývoja používanosti počítačov a internetu na Slovensku a v jednootlivých sociálno-demografických skupinách obyvateľstva, aký typ pripojenia do internetu používajú domácnosti i to, kto stojí na okraji „digitálnej priepasti“. Projekt bol realizovaný prostredníctvom empirického kvantitatívneho výskumu na výberovej vzorke 1 149 respondentov od 14 rokov, ktorá umožňuje zovšeobecniť získané zistenia na populáciu SR podľa základ­ných sociálno-demografických znakov (pohlavie, vek, vzdelanie, veľkosť sídla, kraj). Terénny zber dát uskutočnila agentúra FOCUS od 8.7 do 21.8. 2007 prostredníctvom siete vyškolených anketárov metódou osobného rozho­voru (face-to-face interview) zaznamenávaného do dotazníka.

Výstupy:


Výskumná správa: Digitálna gramotnosť na Slovensku 2007

PowerPoint prezentácia: Digitálna gramotnosť na Slovensku 2007

Články a rozhovory pre elektronické a printové médiá, internetové portály a stránky, tlačové agentúry: TV Markíza, TA3, TV JOJ, Slovenský rozhlas, Rádio Regina, Fun radio, SITA, TASR, SME, Pravda, Hospodárske noviny, Trend, Profit, Slovak Spectator, HNonline.sk, eTrend.sk, IT news.sk, PCserver.sk, PC Forum.sk, PC Space.sk, ICTNews.sk, Medialne.sk, Webnoviny.sk, Informatici.sk, Wapmania.sk, Dnes.sk, Živé.sk, DSL.sk, Svet komunikacie, Plus jeden deň, Chanegenet.sk, ITAPA.sk, ITAS.sk, Aktualne.sk, Slovak Dedian Community, Obce.info, Free-portal.sk, Počítače.sk, Trenčín online, Nitra online, Hlohovecko.sk, Aktuality.sk, Bleskovky.sk.     

Prezentácia výsledkov výskumu pre zástupcov médií. Open Gallery, 2. októbrer 2007, Baštová 5, Bratislava. >> Späť na Projekty

Videoaktuality

Výsledky reprezentatívneho výskumu názorov verejností v štyroch krajinách V4

Čo podnecuje politikov k tomu, aby namiesto spojenectva so Západom presadzovali zväzky s Ruskom?

V4 v názoroch verejnosti: skúsenosti a výzvy
Kto hrá ruskú ruletu na Slovensku

Výskumná štúdia na aktuálnu tému migrácie mladých vzdelaných Slovákov. 

Výskumná štúdia o aktuálnych postojoch a skúsenostiach rodičov s online dištančným vzdelávaním detí.

 Únik mozgov - migračný potenciál mladých na Slovensku
Dištančné vzdelávanie detí optikou rodičov

Účasť žien na politickom rozhodovaní cez prizmu štatistík aj v optike verejnej mienky.

Prečo mýty o tejto krajine dlhodobo prežívajú a majú vďačných recipientov a šíriteľov.

Politická participácia žien na Slovensku 2020
Mýty o Rusku

Navštívte nás na Facebooku

Obsah © 2006 Inštitút pre verejné otázky.
Design © 2006 Komplot
Generuje redakčný systém BUXUS spoločnosti ui42.
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk


tlačiťposlaťhore