ivo.sk
 
Ak máte záujem o aktuálne informácie o aktivitách IVO, pošlite nám Váš e-mail
pošli
Slovensko: Parlamentné voľby 2002 a stav spoločnosti

Podporil: Sasakawa Peace Foundation, Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva

Trvanie projektu
: apríl 2002 – apríl 2003

Projektový tím
: Miroslav Kollár - koordinátor projektu a spolueditor štyroch publikačných výstupov; Grigorij Mesežnikov - spolueditor štyroch publikačných výstupov; Oľga Gyárfášová - spolueditorka dvoch publikačných výstupov; Tom Nicholson - spolueditor dvoch publikačných výstupov v anglickom jazyku; Jana Rybová - asistentka; Jozef Majchrák - koordinátor prednáškovej série; interní analytici IVO a externí experti

Zámer
: Prostredníctvom dvoch analytických publikácií v dvoch jazykových verziách poskytnúť domácej a zahraničnej verejnosti expertný pohľad na celkový spoločenský vývoj v Slovenskej republike v roku 2002 a na kľúčovú udalosť toho roku - voľby do Národnej rady SR.

Výstupy
: Projekt má štyri publikačné a jeden akčný výstup.

Publikácia: Kollár, M. – Mesežnikov, G. (ed.): Slovensko 2002. Súhrnná správa o stave spoločnosti. Analytická ročenka mapujúca vývoj krajiny vo vnútornej, zahraničnej a bezpečnostnej politike, ekonomike, školstve, zdravotníctve, sociálnej politike, v oblasti ľudských práv, národnostných menšín, v kultúre, médiách a v mnohých ďalších oblastiach verejného života. Kniha sa skladá z 36 kapitol od 61 autorov.

Publikácia: Mesežnikov, G. – Gyárfášová - Kollár, M. (ed.): Slovenské voľby 02: výsledky, dôsledky, súvislosti. Komplexná analýza volieb do Národnej rady SR v roku 2002. Kniha, skladajúca sa zo 14 kapitol od 16 autorov rozoberá širší tranzitologický a regionálny kontext slovenských parlamentných volieb, vývoj straníckeho systému, rozmanité súvislosti volebného správania občanov SR, volebnú kampaň politických strán, činnosť mimovládnych organizácií a pôsobenie médií.

Publikácia: Mesežnikov, G. - Kollár, M. – Nicholson, T. (eds.): Slovakia 2002. A Global Report on the State of Society. Aktualizovaná anglická verzia publikácie Slovensko 2002. Súhrnná správa o stave spoločnosti.

Publikácia: Mesežnikov, G. – Gyárfášová - Kollár, M. - Nicholson, T. (eds.): Slovak Elections 2002: Results, Implications, Context. Anglická verzia publikácie Slovenské voľby 02: výsledky, dôsledky, súvislosti.

Séria prednášok Slovensko 2002 na univerzitách v Banskej Bystrici, Košiciach, Trnave a v Prešove. Lektori: analytici IVO (autori Súhrnnej správy o Slovensku)>> Späť na Projekty

Videoaktuality

Prečo mýty o tejto krajine dlhodobo prežívajú a majú vďačných recipientov a šíriteľov.

Účasť žien na politickom
rozhodovaní cez prizmu štatistík 
aj v optike verejnej mienky  

Mýty o Rusku
Politická participácia žien <br/>na Slovensku 2020

Neprehliadnite aktuálnu výskumnú štúdiu o postojoch internetovej populácie k problematike kybernetickej bezpečnosti. 

Výsledky 15. ročníka výskumu digitálnej gramotnosti populácie SR.

Kyberbezpečnosť očami internetovej populácie SR
Digitálna gramotnosť na Slovensku 2020

Výsledky volieb a ich širší
kontext, činnosti politických
aktérov, sociologické dáta.

Dezinformačno-konšpiračná scéna
v období COVID-19. Aktéri, naratívy, analýza FB príspevkov. 

Slovenské voľby '20:<br/>Akú zmenu priniesli
Infodémia na Slovensku<br/>2020

Navštívte nás na Facebooku

Obsah © 2006 Inštitút pre verejné otázky.
Design © 2006 Komplot
Generuje redakčný systém BUXUS spoločnosti ui42.
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk


tlačiťposlaťhore