ivo.sk
Slovensko: Parlamentné voľby 2002 a stav spoločnosti

Podporil: Sasakawa Peace Foundation, Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva

Trvanie projektu
: apríl 2002 – apríl 2003

Projektový tím
: Miroslav Kollár - koordinátor projektu a spolueditor štyroch publikačných výstupov; Grigorij Mesežnikov - spolueditor štyroch publikačných výstupov; Oľga Gyárfášová - spolueditorka dvoch publikačných výstupov; Tom Nicholson - spolueditor dvoch publikačných výstupov v anglickom jazyku; Jana Rybová - asistentka; Jozef Majchrák - koordinátor prednáškovej série; interní analytici IVO a externí experti

Zámer
: Prostredníctvom dvoch analytických publikácií v dvoch jazykových verziách poskytnúť domácej a zahraničnej verejnosti expertný pohľad na celkový spoločenský vývoj v Slovenskej republike v roku 2002 a na kľúčovú udalosť toho roku - voľby do Národnej rady SR.

Výstupy
: Projekt má štyri publikačné a jeden akčný výstup.

Publikácia: Kollár, M. – Mesežnikov, G. (ed.): Slovensko 2002. Súhrnná správa o stave spoločnosti. Analytická ročenka mapujúca vývoj krajiny vo vnútornej, zahraničnej a bezpečnostnej politike, ekonomike, školstve, zdravotníctve, sociálnej politike, v oblasti ľudských práv, národnostných menšín, v kultúre, médiách a v mnohých ďalších oblastiach verejného života. Kniha sa skladá z 36 kapitol od 61 autorov.

Publikácia: Mesežnikov, G. – Gyárfášová - Kollár, M. (ed.): Slovenské voľby 02: výsledky, dôsledky, súvislosti. Komplexná analýza volieb do Národnej rady SR v roku 2002. Kniha, skladajúca sa zo 14 kapitol od 16 autorov rozoberá širší tranzitologický a regionálny kontext slovenských parlamentných volieb, vývoj straníckeho systému, rozmanité súvislosti volebného správania občanov SR, volebnú kampaň politických strán, činnosť mimovládnych organizácií a pôsobenie médií.

Publikácia: Mesežnikov, G. - Kollár, M. – Nicholson, T. (eds.): Slovakia 2002. A Global Report on the State of Society. Aktualizovaná anglická verzia publikácie Slovensko 2002. Súhrnná správa o stave spoločnosti.

Publikácia: Mesežnikov, G. – Gyárfášová - Kollár, M. - Nicholson, T. (eds.): Slovak Elections 2002: Results, Implications, Context. Anglická verzia publikácie Slovenské voľby 02: výsledky, dôsledky, súvislosti.

Séria prednášok Slovensko 2002 na univerzitách v Banskej Bystrici, Košiciach, Trnave a v Prešove. Lektori: analytici IVO (autori Súhrnnej správy o Slovensku)>> Späť na Projekty

Videoaktuality

20 rokov krajskej samosprávy prinieslo rozmanité skúsenosti. Komplexná publikácia IVO a SK8.

Súčasný stav a vývoj v troch oblastiach významných z pohľadu spoločenskej transformácie.

20 rokov samosprávnych krajov na Slovensku 2001 - 2021
 Slovensko po troch desaťročiach slobody

Výskumná štúdia na aktuálnu tému migrácie mladých vzdelaných Slovákov. 

Výskumná štúdia o vplyve pandémie Covid-19 na zlepšenie digitálnych zručností dospelej populácie.

 Únik mozgov - migračný potenciál mladých na Slovensku
Digitálna gramotnosť na Slovensku 2022 v optike pandémie Covid-19

Výsledky reprezentatívneho výskumu názorov verejností v štyroch krajinách V4

Faktory ovplyvňujúce dvojstranné vzťahy Taiwanu s krajinami EÚ v strednej a východnej Európe.

V4 v názoroch verejnosti: skúsenosti a výzvy
Taiwansko-európska jeseň 2021: pohľad zo Slovenska

Navštívte nás na Facebooku

Obsah © 2006 Inštitút pre verejné otázky.
Design © 2006 Komplot
Generuje redakčný systém BUXUS spoločnosti ui42.
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk


tlačiťposlaťhore