ivo.sk
Slovensko: Parlamentné voľby 2002 a stav spoločnosti

Podporil: Sasakawa Peace Foundation, Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva

Trvanie projektu
: apríl 2002 – apríl 2003

Projektový tím
: Miroslav Kollár - koordinátor projektu a spolueditor štyroch publikačných výstupov; Grigorij Mesežnikov - spolueditor štyroch publikačných výstupov; Oľga Gyárfášová - spolueditorka dvoch publikačných výstupov; Tom Nicholson - spolueditor dvoch publikačných výstupov v anglickom jazyku; Jana Rybová - asistentka; Jozef Majchrák - koordinátor prednáškovej série; interní analytici IVO a externí experti

Zámer
: Prostredníctvom dvoch analytických publikácií v dvoch jazykových verziách poskytnúť domácej a zahraničnej verejnosti expertný pohľad na celkový spoločenský vývoj v Slovenskej republike v roku 2002 a na kľúčovú udalosť toho roku - voľby do Národnej rady SR.

Výstupy
: Projekt má štyri publikačné a jeden akčný výstup.

Publikácia: Kollár, M. – Mesežnikov, G. (ed.): Slovensko 2002. Súhrnná správa o stave spoločnosti. Analytická ročenka mapujúca vývoj krajiny vo vnútornej, zahraničnej a bezpečnostnej politike, ekonomike, školstve, zdravotníctve, sociálnej politike, v oblasti ľudských práv, národnostných menšín, v kultúre, médiách a v mnohých ďalších oblastiach verejného života. Kniha sa skladá z 36 kapitol od 61 autorov.

Publikácia: Mesežnikov, G. – Gyárfášová - Kollár, M. (ed.): Slovenské voľby 02: výsledky, dôsledky, súvislosti. Komplexná analýza volieb do Národnej rady SR v roku 2002. Kniha, skladajúca sa zo 14 kapitol od 16 autorov rozoberá širší tranzitologický a regionálny kontext slovenských parlamentných volieb, vývoj straníckeho systému, rozmanité súvislosti volebného správania občanov SR, volebnú kampaň politických strán, činnosť mimovládnych organizácií a pôsobenie médií.

Publikácia: Mesežnikov, G. - Kollár, M. – Nicholson, T. (eds.): Slovakia 2002. A Global Report on the State of Society. Aktualizovaná anglická verzia publikácie Slovensko 2002. Súhrnná správa o stave spoločnosti.

Publikácia: Mesežnikov, G. – Gyárfášová - Kollár, M. - Nicholson, T. (eds.): Slovak Elections 2002: Results, Implications, Context. Anglická verzia publikácie Slovenské voľby 02: výsledky, dôsledky, súvislosti.

Séria prednášok Slovensko 2002 na univerzitách v Banskej Bystrici, Košiciach, Trnave a v Prešove. Lektori: analytici IVO (autori Súhrnnej správy o Slovensku)>> Späť na Projekty

Videoaktuality

Výsledky reprezentatívneho výskumu názorov verejností v štyroch krajinách V4

Čo podnecuje politikov k tomu, aby namiesto spojenectva so Západom presadzovali zväzky s Ruskom?

V4 v názoroch verejnosti: skúsenosti a výzvy
Kto hrá ruskú ruletu na Slovensku

Výskumná štúdia na aktuálnu tému migrácie mladých vzdelaných Slovákov. 

Výskumná štúdia o aktuálnych postojoch a skúsenostiach rodičov s online dištančným vzdelávaním detí.

 Únik mozgov - migračný potenciál mladých na Slovensku
Dištančné vzdelávanie detí optikou rodičov

Účasť žien na politickom rozhodovaní cez prizmu štatistík aj v optike verejnej mienky.

Prečo mýty o tejto krajine dlhodobo prežívajú a majú vďačných recipientov a šíriteľov.

Politická participácia žien na Slovensku 2020
Mýty o Rusku

Navštívte nás na Facebooku

Obsah © 2006 Inštitút pre verejné otázky.
Design © 2006 Komplot
Generuje redakčný systém BUXUS spoločnosti ui42.
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk


tlačiťposlaťhore