ivo.sk
 
Ak máte záujem o aktuálne informácie o aktivitách IVO, pošlite nám Váš e-mail
pošli
IVO na Ukrajine

Začiatkom júla sa traja experti IVO – Martin Bútora, Oľga Gyárfášová a Grigorij Mesežnikov - zúčastnili viacerých podujatí na Ukrajine . Cesta na Ukrajinu bola súčasťou projektu Ukrainians Stand Behind Euro-Atlantic Values: Ignorance is not Bliss  realizovaný v spolupráci s Democratic Initiative Foundation – DIF (Ukrajina). Úlohou IVO bolo sprostredkovať ukrajinskej verejnosti skúsenosti SR so vstupom do NATO, najmä aktivity, súvisiace so zvyšovaním úrovne podpory verejnosti pre členstvo v NATO.

Kľúčovou akciou bol seminár „NATO – spoločenstvo zdieľaných hodnôt“ v Diplomatickej akadémii MZV Ukrajiny. Účastníci seminára zastupovali všetky regióny Ukrajiny (s výnimkou Doneckého a Luganského). V rámci seminára sa uskutočnila prezentácia knihy “Cesta Slovenska do NATO” vydaná v ukrajinskom jazyku. Publikácia obsahuje analytické materiály o skúsenostiach Slovenska s prípravou na vstup do NATO, napr. komunikačnú stratégiu zvyšovania informovanosti, štúdie o činnosti MVO a postojoch politických strán, v neposlednom rade aj rozbor otázok týkajúcich sa politických a aj vojenských aspektov vstupu do Aliancie.

Pracovná cesta expertov IVO pokračovala seminárom v Donecku. V metropole Donbasu na pôde Vedecko-informačného centra pre medzinárodnú bezpečnosť a euroatlantickú spoluprácu pri Doneckej národnej univerzite sa uskutočnila prezentácia, spojená s diskusiou. Akcia bola určená  pre odborníkov, aktivistov MVO a zástupcov médií z Doneckej a Luganskej oblasti. Experti IVO vystúpili počas svojho pobytu v Kyjeve a Donecku aj v ukrajinskom rozhlase a televízii.Celkový pohľad na účastníkov seminára  NATO – spoločenstvo zdieľaných hodnôt v Diplomatickej akadémii MZV Ukrajiny v Kyjeve.Prezentácia Oľgy Gyárfášovej na tému Integrácia do Euroatlantických štruktúrZľava, Martin Bútora, čestný prezident IVO, Ilko Kučeriv, výkonný riaditeľ Nadácie demokratickej iniciatívy (Democratic Initiative Foundation, DIF) z Kyjeva, William Taylor, veľvyslanec USA na Ukrajine (v ruke drží publikáciu Cesta Slovenska do NATO, výstup zo spoločného projektu IVO a DIF), Grigorij Mesežnikov, prezident IVO>> Späť na Aktuality

Videoaktuality

Prečo mýty o tejto krajine dlhodobo prežívajú a majú vďačných recipientov a šíriteľov.

Účasť žien na politickom
rozhodovaní cez prizmu štatistík 
aj v optike verejnej mienky  

Mýty o Rusku
Politická participácia žien <br/>na Slovensku 2020

Neprehliadnite aktuálnu výskumnú štúdiu o postojoch internetovej populácie k problematike kybernetickej bezpečnosti. 

Výsledky 15. ročníka výskumu digitálnej gramotnosti populácie SR.

Kyberbezpečnosť očami internetovej populácie SR
Digitálna gramotnosť na Slovensku 2020

Výsledky volieb a ich širší
kontext, činnosti politických
aktérov, sociologické dáta.

Dezinformačno-konšpiračná scéna
v období COVID-19. Aktéri, naratívy, analýza FB príspevkov. 

Slovenské voľby '20:<br/>Akú zmenu priniesli
Infodémia na Slovensku<br/>2020

Navštívte nás na Facebooku

Obsah © 2006 Inštitút pre verejné otázky.
Design © 2006 Komplot
Generuje redakčný systém BUXUS spoločnosti ui42.
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk


tlačiťposlaťhore