ivo.sk
Slovensko pre Afganistan: tlačová konferencia s afgánskymi hosťami

Knižné  publikácie Inštitút pre verejné otázky v týchto dňoch končí projekt „Slovensko pre Afganistan  : Pomoc pri budovaní demokracie v novom štáte”, ktorý pozostával z troch študijných pobytov mladých afganských lídrov na Slovensku. 3. mája 2007 sa v priestoroch UNDP v Bratislave konala záverečná tlačová konferencia, ktorej sa zúčastnili Yama Ahmad Shirzad redaktor rádia Sada-e-Azadi (Hlas slobody) prevádzkovaného misiou NATO, korešpondent Deutsche Welle, spoluzakladateľ mládežníckych organizácií v meste Kunduz; Dawood Salimi expertný pracovník UNHCR v Severovýchodnom Afganistane, člen odborných medzinárodných komisií pre reformu rezortov v provincii Kunduz;  Shahryar Mohammad Hossain referent pre ľudské práva a demokraciu UNAMA (Misia OSN pre pomoc Afganistanu) pre Severovýchodný Afganistan, Zuzana Fialová konzultantka pre ľudské práva a rozvojovú pomoc, Broňa Pinterová projektová koordinátorka, Inštitút pre verejné otázky. Odzneli príspevky na tému Zahraničná pomoc z pohľadu afgánskej inteligencie a bežného človeka, Migrácia a potreba akútnej humanitárnej pomoci; Rôznorodosť Afganistanu z hľadiska priorít rozvojovej pomoci; Situácia a potreby vo sfére demokracie a ľudských práv.

Na základe spätnej väzby od samotných účastníkov študijných pobytov bol zhodnotený program pobytov a pracovné aktivity zrealizované účastníkmi po ich návrate domov s prihliadnutím na také, v ktorých zužitkovali vedomosti získané na Slovensku a mohli ich v praxi aplikovať.

Download: Aktivity a výsledky projektu Slovensko pre Afganistan. Pomoc pri budovaní demokratických inštitúcií v novom štáte [PDF dokument, 1.3 MB]>> Späť na Aktuality

Videoaktuality

Výsledky reprezentatívneho výskumu názorov verejností v štyroch krajinách V4

Súčasný stav a vývoj v troch oblastiach významných z pohľadu spoločenskej transformácie.

V4 v názoroch verejnosti: skúsenosti a výzvy
 Slovensko po troch desaťročiach slobody

Výskumná štúdia na aktuálnu tému migrácie mladých vzdelaných Slovákov. 

Výskumná štúdia o aktuálnych postojoch a skúsenostiach rodičov s online dištančným vzdelávaním detí.

 Únik mozgov - migračný potenciál mladých na Slovensku
Dištančné vzdelávanie detí optikou rodičov

Účasť žien na politickom rozhodovaní cez prizmu štatistík aj v optike verejnej mienky.

Prečo mýty o tejto krajine dlhodobo prežívajú a majú vďačných recipientov a šíriteľov.

Politická participácia žien na Slovensku 2020
Mýty o Rusku

Navštívte nás na Facebooku

Obsah © 2006 Inštitút pre verejné otázky.
Design © 2006 Komplot
Generuje redakčný systém BUXUS spoločnosti ui42.
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk


tlačiťposlaťhore