ivo.sk
 
Ak máte záujem o aktuálne informácie o aktivitách IVO, pošlite nám Váš e-mail
pošli
Predstavitelia IVO na návšteve u veľvyslankyne Ukrajiny v SR

Predstavitelia IVO odovzdali veľvyslankyni Ukrajiny v SR Inne Ohnivetsovej publikáciu „Na ceste k euroatlantickej integrácii Ukrajiny: slovensko-ukrajinský dialóg susedov“. Kniha vychádza v ukrajinskom jazyku a približuje skúsenosti Slovenska z prístupového procesu i z členstva v EÚ a NATO. Je určená pre novinárov, mimovládne organizácie i širokú verejnosť.  Hoci euroatlantická integrácia je prioritou zahraničnej a bezpečnostnej politiky Ukrajiny, časť verejnosti stále nie je dostatočne informovaná a podlieha nepodloženým mýtom.

Na publikáciu prispel Odbor verejnej diplomacie NATO a je súčasťou projektu „Pomoc Ukrajine pri zvyšovaní informovanosti verejnosti o NATO: skúsenosti Slovenska“, podporeného grantom MZV SR. Je výsledkom spolupráce expertov piatich slovenských a ukrajinských inštitúcií, pôsobiacich - Inštitútu pre verejné otázky, Výskumného centra SFPA a Centra pre európske a severoatlantické vzťahy (Bratislava), Centra pre mier, konverziu a zahraničnú politiku (Kyjev) a Centra pre medzinárodné štúdie Mečnikovovej univerzity (Odesa). Autormi príspevkov sú, Alexander Duleba, Oľga Gyárfášová, Róbert Ondrejcsák, Ivo Samson, Alexander Suško a Denis Kuzmin.

IVO v rámci viacerých projektov partnerskej spolupráce s ukrajinskými expertmi uskutočnil v rokoch 2006 – 2008 sériu odborných podujatí v Kyjeve, Donecku, Odesse, Simferopole, Dnepropetrovsku, venovaných problematike euroatlantickej integrácie Ukrajiny. V  situácii, ktorá vznikla v dôsledku invázie Ruska do Gruzínska, Inštitút považuje za potrebné urýchliť proces prístupu Ukrajiny do NATO a podporuje prijatie Akčného plánu členstva už na najbližšej schôdzke ministrov zahraničných veci členských krajín NATO v decembri 2008.>> Späť na Aktuality

Videoaktuality

Prečo mýty o tejto krajine dlhodobo prežívajú a majú vďačných recipientov a šíriteľov.

Účasť žien na politickom
rozhodovaní cez prizmu štatistík 
aj v optike verejnej mienky  

Mýty o Rusku
Politická participácia žien <br/>na Slovensku 2020

Neprehliadnite aktuálnu výskumnú štúdiu o postojoch internetovej populácie k problematike kybernetickej bezpečnosti. 

Výsledky 15. ročníka výskumu digitálnej gramotnosti populácie SR.

Kyberbezpečnosť očami internetovej populácie SR
Digitálna gramotnosť na Slovensku 2020

Výsledky volieb a ich širší
kontext, činnosti politických
aktérov, sociologické dáta.

Dezinformačno-konšpiračná scéna
v období COVID-19. Aktéri, naratívy, analýza FB príspevkov. 

Slovenské voľby '20:<br/>Akú zmenu priniesli
Infodémia na Slovensku<br/>2020

Navštívte nás na Facebooku

Obsah © 2006 Inštitút pre verejné otázky.
Design © 2006 Komplot
Generuje redakčný systém BUXUS spoločnosti ui42.
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk


tlačiťposlaťhore