ivo.sk
Predstavitelia IVO na návšteve u veľvyslankyne Ukrajiny v SR

Predstavitelia IVO odovzdali veľvyslankyni Ukrajiny v SR Inne Ohnivetsovej publikáciu „Na ceste k euroatlantickej integrácii Ukrajiny: slovensko-ukrajinský dialóg susedov“. Kniha vychádza v ukrajinskom jazyku a približuje skúsenosti Slovenska z prístupového procesu i z členstva v EÚ a NATO. Je určená pre novinárov, mimovládne organizácie i širokú verejnosť.  Hoci euroatlantická integrácia je prioritou zahraničnej a bezpečnostnej politiky Ukrajiny, časť verejnosti stále nie je dostatočne informovaná a podlieha nepodloženým mýtom.

Na publikáciu prispel Odbor verejnej diplomacie NATO a je súčasťou projektu „Pomoc Ukrajine pri zvyšovaní informovanosti verejnosti o NATO: skúsenosti Slovenska“, podporeného grantom MZV SR. Je výsledkom spolupráce expertov piatich slovenských a ukrajinských inštitúcií, pôsobiacich - Inštitútu pre verejné otázky, Výskumného centra SFPA a Centra pre európske a severoatlantické vzťahy (Bratislava), Centra pre mier, konverziu a zahraničnú politiku (Kyjev) a Centra pre medzinárodné štúdie Mečnikovovej univerzity (Odesa). Autormi príspevkov sú, Alexander Duleba, Oľga Gyárfášová, Róbert Ondrejcsák, Ivo Samson, Alexander Suško a Denis Kuzmin.

IVO v rámci viacerých projektov partnerskej spolupráce s ukrajinskými expertmi uskutočnil v rokoch 2006 – 2008 sériu odborných podujatí v Kyjeve, Donecku, Odesse, Simferopole, Dnepropetrovsku, venovaných problematike euroatlantickej integrácie Ukrajiny. V  situácii, ktorá vznikla v dôsledku invázie Ruska do Gruzínska, Inštitút považuje za potrebné urýchliť proces prístupu Ukrajiny do NATO a podporuje prijatie Akčného plánu členstva už na najbližšej schôdzke ministrov zahraničných veci členských krajín NATO v decembri 2008.>> Späť na Aktuality

Videoaktuality

Výsledky reprezentatívneho výskumu názorov verejností v štyroch krajinách V4

Čo podnecuje politikov k tomu, aby namiesto spojenectva so Západom presadzovali zväzky s Ruskom?

V4 v názoroch verejnosti: skúsenosti a výzvy
Kto hrá ruskú ruletu na Slovensku

Výskumná štúdia na aktuálnu tému migrácie mladých vzdelaných Slovákov. 

Výskumná štúdia o aktuálnych postojoch a skúsenostiach rodičov s online dištančným vzdelávaním detí.

 Únik mozgov - migračný potenciál mladých na Slovensku
Dištančné vzdelávanie detí optikou rodičov

Účasť žien na politickom rozhodovaní cez prizmu štatistík aj v optike verejnej mienky.

Prečo mýty o tejto krajine dlhodobo prežívajú a majú vďačných recipientov a šíriteľov.

Politická participácia žien na Slovensku 2020
Mýty o Rusku

Navštívte nás na Facebooku

Obsah © 2006 Inštitút pre verejné otázky.
Design © 2006 Komplot
Generuje redakčný systém BUXUS spoločnosti ui42.
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk


tlačiťposlaťhore