ivo.sk
Pražské Forum 2000 s účasťou Martina Bútoru na paneli o vzťahoch medzi EÚ a Ruskom

Témou tohoročnej konferencie Forum 2000, ktorá sa v dňoch 7. – 9. októbra 2007 konala už po jedenásty raz v Prahe, bola sloboda a zodpovednosť – v domácej i medzinárodnej politike, v médiách, v biznise. Medzi 90 rečníkmi a hosťami zakladateľa tohto unikátneho priestoru pre globálnu diskusiu Václava Havla boli osobnosti z rôznych oblastí - bývalá americká ministerka zahraničných vecí Madeleine Albrightová, bývalý čílsky prezident Ricardo Lagos, kandidátka vo francúzskych prezidentských voľbách Ségoléne Royalová, generálna guvernérka Kanady Michaëlle Jeanová, francúzsky filozof André Glucksmann, ekonómovia Leszek Balcerowicz a Lajos Bokros, ministri zahraničia Karel Schwarzenberga a Ján Kubiš, ekológovia a politici Bedřich Moldan a Martin Bursík, zástupcovia médií ako Christiane Amanpourová zo CNN či prezident Radio Free Europe/Radio Liberty Jeffrey Gedmin, politológovia Shlomo Avineri a Jacques Rupnik, diplomati Magda Vášáryová a Michael Žantovský, predstavitelia rôznych cirkví a ďalší.

Pozornosť prítomných upútal aj silne obsadený panel EU and Russia: What are the Alternatives to Energy Driven Policy? venovaný vzťahom medzi Európskou úniou a Ruskom, ktorý uviedol podpredseda českej vlády pre európske záležitosti Alexandr Vondra a na ktorom vystúpili Adam Michnik, šéfredaktor Gazety Wyborczej, predstaviteľ bieloruskej opozície Aliaksander Milinkievič, bývalý maďarský premiér Viktor Orbán, bývalý prezident Svetovej banky Paul Wolfowitz, ruský ekonóm a politik Grigorij Javlinskij a Martin Bútora (súhrn jeho vystúpenia uverejnili české Hospodářské noviny).

Prečítajte si upravenú verziu vystúpenia M. Bútoru: Když Putin recituje básníky  (PDF, 59 KB)


Na obrázku zľava Adam Michnik, Aliaksander Milinkievič, Paul Wolfowitz, Alexandr Vondra, moderátor panelu Jacques Rupnik, Viktor Orbán, Grigorij Javlinskij a Martin Bútora.>> Späť na Aktuality

Videoaktuality

Výsledky reprezentatívneho výskumu názorov verejností v štyroch krajinách V4

Súčasný stav a vývoj v troch oblastiach významných z pohľadu spoločenskej transformácie.

V4 v názoroch verejnosti: skúsenosti a výzvy
 Slovensko po troch desaťročiach slobody

Výskumná štúdia na aktuálnu tému migrácie mladých vzdelaných Slovákov. 

Výskumná štúdia o aktuálnych postojoch a skúsenostiach rodičov s online dištančným vzdelávaním detí.

 Únik mozgov - migračný potenciál mladých na Slovensku
Dištančné vzdelávanie detí optikou rodičov

Účasť žien na politickom rozhodovaní cez prizmu štatistík aj v optike verejnej mienky.

Prečo mýty o tejto krajine dlhodobo prežívajú a majú vďačných recipientov a šíriteľov.

Politická participácia žien na Slovensku 2020
Mýty o Rusku

Navštívte nás na Facebooku

Obsah © 2006 Inštitút pre verejné otázky.
Design © 2006 Komplot
Generuje redakčný systém BUXUS spoločnosti ui42.
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk


tlačiťposlaťhore